شرایط و قوانین

فونوپ یک سایت شبکه اجتماعی است . این وب سایت پروفایل های عمومی را که به صورت رسانه های اجتماعی با دیگران به اشتراک گذاشته شده است ، در خود نگه می دارد. ساخت حساب کاربری در فونوپ به منزله مطالعه و تایید کامل شرایط و قوانین مندرج در سایت فونوپ می باشد. لازم به ذکر است ثبت خرید نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فونوپ از سوی کاربر است. ضمنا توجه داشته باشید که شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌ها و قوانین قبلی تلقی می شود.


۱– تعاریف

مطابق قانون تجارت الکترونیک وبه منظور شفاف سازی اطلاعات و برداشت مشترک از واژه‌های به کار رفته در توافقات ذیل الذکر، تعاریف کلمات مندرج در متن قوانین به شرح زیر تعریف می شوند.

۱-۱–فونوپ: بمجموع فروشگاه و سایت و اپلیکیشن فونوپ که مالک تمامی محتویات مندرج در آن است

۲-۱–سایت و اپلیکیشن: وب سایت فروشگاه اینترنتی فونوپ به آدرس https://fonop.ir به همراه تمامی زیر مجموعه های دامنه و نیز اپلیکیشن فونوپ که قابل دانلود از خود سایت و یا مارکت های معتبر تلفن های همراه میباشد.

۳-۱–محتوای سایت: کلیه اطلاعات موجود در سایت از ‌جمله قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ

4-1-محتوای اپلیکیشن : کلیه اطلاعات موجود در اپلیکیشن از ‌جمله قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات

5-۱–کاربر میهمان: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت فونوپ شده باشد، کاربر میهمان تلقی می شود.

6-۱–کاربر شخصی: هر شخص حقیقی یا حقوقی که بنا بر مشخصات هویتی قابل استناد به عضویت سایت و یا اپلیکیشن درآمده باشد، کاربر شخصی تلقی می شود.

7-۱–کاربر کاری: هر شخص حقیقی یا حقوقی که بنا بر مشخصات هویتی قابل استناد به عضویت اپلیکیشن در حالت کاری درآمده باشد، کاربر کاری تلقی می شود.

8-۱–مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.

9-۱–سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و با تکمیل فرآیند سفارش گذاری در سایت ، قصد خرید آنها را اعلام می نماید.

10-1-پیوند : آدرس هایی که جنبه عمومی دارند و کاربر شخصی یا کاری از شبکه های اجتماعی و یا راه های ارتباطی و یا راه های پرداخت و یا پیوند های شخصی در برنامه وارد میکند2- قوانین عمومی

1-2-در صورت استفاده از این سایت ، شما مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود و محدود کردن دسترسی به رایانه خود هستید ، و توافق می کنید که مسئولیت کلیه فعالیتهایی را که تحت حساب کاربری یا رمز ورود شما اتفاق می افتد بپذیرید. شما نمی توانید حساب خود را به شخص یا نهاد دیگری اختصاص دهید یا به آن انتقال دهید

2-2- شما تصدیق می کنید که فونوپ در قبال دسترسی شخص ثالث به حساب شما که ناشی از سرقت یا سوء استفاده از حساب شما است ، مسئولیتی ندارد

3-2-افراد زیر 18 سال بدون اجازه والدین خود نمیتوانند در فونوپ ثبت نام کنند و فونوپ در قبال ثبت نام آنها و سواستفاده از حساب افراد زیر 18 سال مسئولیتی ندارد.

4-2- پیوندها به سایتهای و یا شبکه های اجتماعی ثالث در فونوپ ممکن است حاوی پیوندهایی به وب سایتهایی باشد که آنها به سایت پیوندها پیوند شده اند . فونوپ هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای سایت پیوندی ندارد ، این پیوندها را فقط به عنوان سهولت به شما ارائه می دهد ، و درج هر پیوندی به معنای تأیید فونوپ از سایت یا ارتباط با اپراتورهای آن نیست.

5-2-فونوپ مسئولیتی در قبال شبکه های اجتماعی و یا وبسایت هایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فیلتر میباشند ندارد .

6-2- شما به فونوپ تضمین می کنید که از سایت برای هدفی که غیرقانونی است و توسط قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع است استفاده نخواهید کرد

7-2-. شما نمی توانید به هر طریقی از سایت استفاده کنید که باعث آسیب رساندن ، از کار انداختن ، فشار بیش از حد یا آسیب رساندن به سایت یا ایجاد تداخل در استفاده و لذت بردن از استفاده طرف دیگر از سایت شود

8-2-تمامی اطلاعاتی که توسط شما در اپلیکیشن و یا سایت فونوپ وارد میشود جنبه عمومی دارند و مجموعه فونوپ هیچ مسئولیتی را در قبال لو رفتن و یا پخش شدن این اطلاعات نمیپذیرد و شما خود باید مسئولیت تمامی اتفاقاتی ناشی از این امر را به عهده بگیرید.

9-2-کاربران حق فروش هیچ گونه از موارد مربوط به سایت و یا اپلیکیشن فونوپ را ندارند

10-2-فونوپ این حق را دارد که بنا به صلاح دید خود ، دسترسی شما به سایت و خدمات مربوطه یا هر بخشی از آن را در هر زمان و بدون اطلاع فسخ کند. این توافق نامه در حد مجاز قانونی ، تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و بدینوسیله در کلیه اختلافات ناشی از استفاده از سایت ، به صلاحیت مراجع قضایی رضایت میدهید.

11-2-هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات و غیره را ندارند .

12-2- کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.

13-2-کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با ایمیل متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و فونوپ به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند

14-2-هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر شخصی یا کاربر کاری داشته باشد. در صورتی که فونوپ اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

15-2- اطلاعات کاربری و پیوند های موجود در هر حساب کاربری نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی،شبکه های اجتماعی، شماره تماس، آدرس، عکس و غیره) ذخیره، یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.

16-2-ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید فونوپ، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی فونوپ خواهد بود. در غیر این صورت فونوپ می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.